מגזין אולי בכל זאת: ביוניק קומנדו

פורסם בתאריך יוני 5, 2011 | מאת ududy

3

אולי בכל זאת: ביוניק קומנדו

Bionic Commando נחשב לאחד הפלופים הגדולים של קאפקום בשנים האחרונות, לצד Lost Planet 2: במקום שהמשחק יחזיר את המותג מהמתים, דווקא הרימייק של המשחק המקורי (Bionic Commando Rearmed), שהיה אמור להיות בונוס למעריצים ותיקים ולא הרבה יותר, זכה למכירות וביקורות מצוינות והשאיר את אחיו הגדול הרחק מאחור לאכול את חצץ הקטילות…. אלא שהאמת, כמו ברוב המקרים שבהם משחק אחד מוכתר ושני מושפל, היא שגם המשחק שלא הצליח ראוי ליותר ממבט שטחי.

מדובר במשחק המשלב בין פלטפורמה ליריות. הגיבור, ניית'ן ספנסר, משוחרר על תנאי מהכלא על מנת שיוכל לעזור לצבא להתגבר על קבוצה של טרוריסטים. כל מה שאנחנו יודעים זה שבעברו הרחוק נשלח ספנסר למשימה חשאית שנכשלה, ונאלץ לשלם את המחיר במקום הממונים עליו. עכשיו הוא זוכה לחופש בלתי צפוי רק כדי שיוכל לסייע לצבא להתמודד עם טרוריסטים שכנראה מצוידים גם הם, כמו ספנסר, באיברים ביוניים, איברים מלאכותיים שהופכים את המחזיק בהם לחזק יותר, אך כנראה גורמים גם לתסמינים נפשיים בעייתיים…

היד השווה מיליונים

היד הביונית של ספנסר מאפשרת לו להיצמד כמעט לכל משטח ולשגר את עצמו באוויר כך שיוכל לנחות בדיוק מושלם, ובהמשך מסתבר שהיד חזקה מספיק גם כדי להרים חיילי אויב או חפצים כבדים ולהעיף אותם באוויר. כאשר ספנסר רץ או משתמש ביד הביונית, המשחק זורם כמשחק פלטפורמה מגוף שלישי לכל דבר ועניין, אך כאשר הוא עובר לשימוש בנשקים חמים (ביד השנייה), נקודת המבט מבצעת זום והמשחק הופך כמעט למשחק יריות מגוף ראשון.

השימוש בנשקים החמים הוא חביב, אבל לא החלק החזק ביותר של המשחק, ויעיל בעיקר כשיש המון אויבים על המסך ורוצים להיפטר מהם בלי להסתכן יותר מדי. כשהמצב קצת יותר רגוע או כשיש הרבה דברים להרים, אפשר להשתעשע ולהתחיל לזרוע הרס בסביבה. תוכלו, למשל, להרים אויב אחד ולזרוק אותו על אויב אחר, או פשוט לתפוס אותו ולדחוף אותו מעבר לקצה כזה או אחר. אם זה נשמע לכם כמו ספיידרמן, קלעתם בול – המכניקה של רבים ממשחקי ספיידרמן היא מאוד דומה, כולל Shattered Dimensions האחרון. השימוש ביד הביונית כנשק הוא די קריטי באזורים מסוימים בהם השימוש בנשקים חמים הוא לא אופציה, אבל צריך להיזהר, כי היכולת של ספסנר לספוג נזק מטווח קרוב היא מוגבלת מאוד.

ישנם גם קטעים שבהם כל מה שצריך לעשות זה לדלג מנקודה לנקודה באמצעות היד הביונית, מעין מחווה לשני משחקי BC המקוריים בהם לא היה אפשר לקפוץ (דבר שהשתנה ב- Bionic Commando Rearmed 2, אבל לא עזר לו להיות משחק טוב יותר). הקטעים האלו קצת קשים בהתחלה, אבל בהחלט לא משהו שהשחקן הממוצע לא יכול להתגבר עליו.

לגבי עולם המשחק, מרבית השלבים הם לא פחות ממרהיבים, ולסביבות מראה דרמטי וצבעוני בלתי שגרתי למשחקי פעולה "רציניים". אזורי הג'ונגלים, למשל, ירוקים מאוד ומלאים בנהרות ומחילות תת קרקעיות. שלבים אחרים מתרחשים בעיר הרוסה, מלאה במבנים וגשרים ממוטטים, מה שנותן להם מראה מאוד אפוקליפטי גם בלי להשתמש בגווני אפור-שחור.

ללעוס את העכבר, לעבור לגיימפאד 

עד עכשיו הייתי מאוד חיובי כלפי המשחק, אבל בכל זאת יש סיבה או שתיים שאחראיות לכך שהרבה מבקרים לא אהבו אותו. הנה הדברים שהציקו לי אישית:

1.התכונה של המשחק לשמור רק בנקודות מסוימות, כשכל כישלון יכול להחזיר אותנו אפילו חמש דקות אחורה. כשמדובר על הרבה כישלונות ברצף, זה יכול לגרום לאנשים שלווים בדרך כלל ללעוס את העכבר שלהם.

2.כמעט כל המשחק מתרחש באזורים פתוחים, וכדי לנתב את השחקן לאן שהם רוצים המפתחים השתמשו בטריקים זולים, כמו קרינה שהורגת אותו מיידית.

3. בגרסת הפיסי מתווספת לעניין גם השליטה המאוד לא נוחה במקלדת וחוסר התמיכה של המשחק בירי עם העכבר, מה שאומר שאם אין לכם גיימפד נורמלי, מומלץ שתקנו אחד או תוותרו… ואני רציני לחלוטין, יש משחקים שפשוט לא נועדו לפעול עם מקלדת, זה אחד מהם.

עוד נקודה לרעתו של המשחק היא העלילה, שקיומה מוגבל כמעט אך ורק לדיאלוג עם סופר ג'ו, המפעיל של ספסנר והבחור שאותו הציל ב- BC המקורי… קטעי סיפור, דמויות נוספות בעלות חשיבות ואירועים מתוסרטים מורכבים יש מעט מאוד ולמעשה, שני החלקים הראשונים של המשחק (מתוך שלושה) הם סוג של אקספוזיציה. חוץ מזה, משום מה החליטו לתת למשחק דירוג ולהוסיף לו קללות שלא תורמות לו המון, למרות ששאר המשחק לא מאוד אלים ובלי הקללות האלו, סביר להניח שהוא היה מקבל בקלות דירוג T… מה שהיה יכול אולי לחשוף אותו לקהל קצת יותר רחב (לפחות במדינות כמו אוסטרליה בהן אין בכלל דירוג M, ולכן אסור למכור משחקים כאלה).

סך הכול מדובר במשחק מאוד מהנה ויוצא דופן שבוודאי לא מגיע לו ציון מושלם, אבל גם לא מגיע לו שיזכרו אותו ככישלון צורב ופלופ. אז, כדי לתקן עוול היסטורי, ואם אתם רוצים לנקות את הראש מכל המשחקים השבלוניים שמציפים אותנו, קחו אותו לסיבוב - הגרסה הדיגיטלית שלו נמכרת ב-20 דולר בימים רגילים, ולעיתים קרובות משתתף במבצעים על משחקי קאפקום.

תגיות: , , , ,  • 1

    זה לא פעם ראשונה שזה קורה לי, שאני צופה בסרטון והאתר עושה ריענון וזה מפסיק לי את הסרטון ואני צריך לטעון אותו מההתחלה. לא שזה מי יודע מה מפריע, לא סיפור גדול אבל אם יש דרך להימנע מזה אז זה יעזור (:

  • 1

    זה לא פעם ראשונה שזה קורה לי, שאני צופה בסרטון והאתר עושה ריענון וזה מפסיק לי את הסרטון ואני צריך לטעון אותו מההתחלה. לא שזה מי יודע מה מפריע, לא סיפור גדול אבל אם יש דרך להימנע מזה אז זה יעזור (:

  • Tomer.G
Back to Top ↑

Pinterest