מגזין משחקים להורדה בחינם: הרשימה הגדולה

פורסם בתאריך ספטמבר 25, 2012 | מאת ududy

33

משחקים להורדה בחינם: הרשימה הגדולה

פעולה, תלת-מימד:

1. Black Mesa – ברוכים הבאים בחזרה ל-Half-Life, בגרסה משופרת, משודרגת (מאוד) גרפית ומורחבת של המקור, לא רשמית אך עם ברכת היוצרים בוואלב (סרטון, הורדה של 3.8 גיגה).

2. Mechwarrior 4: Mercenaries – המשחק האחרון בסדרת "רובוטי ענק" (למרות שטכנית לא מדובר ברובוטים אלא בפלטפורמות מאויישות) אגדית יצא ב-2002, שוחרר מחדש כמשחק חינמי, מותאם למערכות מודרניות, ב-2010 (סרטון, הורדה של 1.7 גיגה)

3. Area 51 – מתרחש בבסיס המיתולוגי של הצבא האמריקאי, איפה שלפי תיאוריות הקנוניה מתרחש מחקר סודי בשרידים של חייזרים. במשחק הפעולה מגוף ראשון הזה, שיצא ב-2005 ולאחר מכן שוחרר בחינם כדי לקדם את מכירות ההמשך שלו, הקנוניה אמיתית לגמרי – המפתחים אפילו גייסו את דייוויד "תיקים באפילה" דוכובני שידבב את אחת הדמויות הראשיות (סרטון, הורדה של 1.9 גיגה)

4. Hitman: Blood Money – כאן אנחנו מרמים. המשחק הרביעי בסדרת ההתנקשות עם הקרחת לא ממש ניתן להורדה, אבל אתם בהחלט יכולים לשחק בו בחינם בטכנולוגיית Streaming. דורש קצת צפיה בפרסומות לפני שמתחילים לשחק, אבל זה משהו שאנחנו מוכנים להקריב בשביל לקבל משחקים איכותיים אין כסף. בקרוב צפוי להגיע לשירות גם Tomb Raider: Underworld.

5. Attack of the 50 Foot Robot – הגשימו פנטזיה של מדענים מטורפים מכל התקופות על ידי הרס עיר שלמה בעזרת הרובוט הענקי מהחלל שלכם. משחק מהסטודנטים של בית הספר לפיתוח משחקים Digipen (סרטון, הורדה של 157 מגה)

6. The Suffering – משחק אימה-פעולה מגוף שלישי של אולפן Surreal ז"ל (סדרת Drakan), שעוקב אחר עלילות אסיר מיוסר שמוצא את עצמו באי כלא עם היסטוריה מפלצתית. באופן די נדיר לזמנו, שהוא 2004, פעולות השחקן במהלך סצנות מפתח במשחק קובעות את הסיום שהוא יקבל (סרטון, הורדה של 1.26 גיגה)

7. Wolfram – חידוש של הסבא של הז'אנר, Wolfenstein 3D, או "הטירה הנאצית" בלשון חילול הקודש. גרפיקה ו-AI מודרניים יותר אבל אותם שלבים שטוחים משחר שנות התשעים (סרטון, הורדה של 186 מגה

8. Prism: Guard Shield – משחק פעולה צבאי שפותח בשיתוף פעולה עם הצבא האמריקאי. מלבד הרכיב העלילתי לשחקן יחיד תומך גם במולטיפלייר, אבל אין לנו מושג אם ישנם שרתים פעילים עבורו (סרטון, הורדה של 1.47 גיגה)

9. Penumbra – יותר הרפתקת אימה מגוף ראשון עם מרכיבי פעולה מאשר משחק פעולה של ממש, Penumbra שוחרר בחינם כניסיון, שהיה מוצלח מספיק כדי להוליד את טרילוגיית Penumbra המסחרית. אותם יוצרים עברו מאוחר יותר לפתח את Amnesia, שנחשב לאחד המשחקים המוצלחים ביותר בז'אנר האימה בשנים האחרונות (סרטון, הורדה של 195 מגה).

10. Full Spectrum Warrior – עוד משחק שפותח בשיתוף הצבא האמריקאי, הפעם על ידי אולפן Pandemic ז"ל (Mercenaries, The Saboteur) ב-2004, שוחרר ב-2008 כמשחק נתמך פרסומות. שילוב פעולה-טקטיקה שמתרחש בארץ מזרח תיכונית פיקטיבית אבל מאוד דמויית עירק, ודורש מהשחקן לפקד על שני צוותי לוחמים במגוון משימות בשטח בנוי (סרטון, הורדה של 1.6 גיגה)

 

פעולה וארקייד:

11. GTA – ההתחלות הצנועות אבל עדיין מוצלחות של סדרת הפשע-נהיגה שהגיעה רחוק, Grand Theft Auto הראשון והשני זמינים מהאתר של המפתחת, היום רוקסטאר, פעם DMA Design.

12. Super Mario Bros X – יש מיליון חיקויי ושיבוטי מאריו ברשת. מה מיוחד בזה? הוא אולי לא הטוב ביותר, אבל הוא כנראה הגדול ביותר, בפער רציני – עם מרכיבי משחק מכל העשור הראשון של משחקי מאריו, חמש דמויות למשחק, חמישים שלבים, עורך שלבים ומצבי קו-אופ וקרב אחד על אחד (סרטון, הורדה של 37 מגה)

13. Hurrican – זרעו מוות על כוכב חייזרי מול מפלצות ענק ממלאות מסכים, הכל ממבט צד בנוי באמנות פיקסלים מופתית, כמו שהיה נהוג פעם, בימי הלהיט שנתן השראה למשחק החופשי הזה – Turrican. חשבו על משחקי מטרויד המוקדמים יותר או על Abuse אם זה עוזר לכם לדמיין אותו (סרטון, הורדה של 38 מגה)

14. Ballman Planets – הסופר מאריו גלקסי של פקמן, הרפתקה חוצת חלל וקופצת בין כוכבים של הזולל הצהוב. יותר טוב מרוב משחקי פקמן הרשמיים שיצאו אחרי 1980 (סרטון, הורדה של 20 מגה)

15. Golden Axe Myth – חידוש, שכלול והרחבה של משחק בתר-שסף מיתולוגי ממכונות המשחק ומחשבי ה-8-ביט, שיצא בשנה שעברה (סרטון, הורדה של 67 מגה)

 

הרפתקאות (בסגנון ה"קווסט"):

16. Beneath a Steel Sky – הרפתקה קלאסית של אולפן Revolution, יוצרי סדרת Broken Sword, שמתרחשת בעיר-מדינה של העתיד הדיסטופי (סרטון, הורדה של 71 מגה)

17. Broken Sword 2.5 – שובם של הטמפלרים. אם כבר מדברים על Broken Sword, צוות גרמני משקיען במיוחד יצר משחק נוסף לצוות ההרפתקנים ג'ורג' וניקו, שנאמן למראה המצוייר של שני המשחקים הראשונים בסדרה יותר מאשר משחקים שלוש וארבע הרשמיים (המשחק החמישי, שמומן לאחרונה בקיקסטרטר, חוזר לסגנון דומה), וכולל החל מ-2010 דיבוב מלא באנגלית (סרטון, הורדה של 697 מגה ועוד 171 מגה לטלאי, קריטי אם אתם רוצים לשמוע אנגלית ולא גרמנית).

18. King's Quest 3 Remake – חידוש של המשחק השלישי בסדרת ההרפתקאות החלוצית של סיירה, שהיווה קפיצה משמעותית במורכבות הסיפור ביחס לשני הפרקים הראשונים. כולל חידוש גרפי ומוזיקלי, ממשק מודרני יותר, דיבוב ותוספות לסיפור ולחידות (סרטון, הורדה של 232 מגה). חידושים של King's Quest 1 ושל King's Quest 2 זמינים גם הם מאותם מפתחים, ואתם יכולים גם לנסות את The Silver Lining; זה פותח על ידי צוות אחר והחל את חייו בתור King's Quest 9: The Silver Lining, והוא למעשה המשך חובבני לסדרה שמשוחרר בחמישה פרקים. עד כה יצאו ארבעה מהם והתקבלו בביקורות מעורבות.

19. Space Quest 2 Remake – מי שמעדיף את סדרת הרפתקאות החלל הקומית יותר של סיירה, על אזכורי התרבות הפופולרית הרבים שלה, ישמח לשמוע שהפרק השני בה חודש עם גרפיקה משופרת, ממשק (כמעט) מודרני, פס קול חדש ודיבוב (סרטון, הורדה של 472 מגה). מומלץ לנסות גם את Space Quest: Vohaul Strikes Back, משחק חובבים שלמרות גרפיקה מעט פחות מלוטשת ומחסור בדיבוב כרגע (עובדים על זה), הוא המשך ראוי וטבעי של הסדרה (סרטון, הורדה של 272 מגה), ואת Space Quest: Incinerations, המשך עטור שבחים נוסף וכנראה משחק Space Quest המשוכלל ביותר גרפית בהיסטוריה (סרטון, הורדה של 627 מגה). 

20. Quest For Glory 2 Remake – לסיום פרק הרפתקאות סיירה של האוסף, חידוש של המשחק השני בסדרת ההרפתקאות-תפקידים יוצאת הדופן, Quest for Glory 2: Trial by Fire, המתרחש בעיר שנלקחה מתוך אגדות אלף לילה ולילה. החידוש כולל אובראול אודיו ויזואלי, ממשק מודרני, קרבות משופרים וחלק מתוכנן של המשחק המקורי שהוסר כתוצאה ממגבלות זכרון של מחשבי התקופה (סרטון, הורדה של 71 מגה). לחובבי הסדרה מומלץ גם לנסות את Quest for Yrolg; כמו שרומז השם, זו פארודיה שבה משחקים את הצד הנגדי של הסיפור, משרת הרשע שתפקידו לעצור את ההרפתקנים ההרואיים מלהתערב בעניינים שאינם שלהם (הורדה של 19 מגה).

21. The White Chamber – הרפתקת אימה, מצויירת בסגנון אנימה ומדובבת, שמתרחשת על תחנת חלל ומיישמת גם מרכיבים של אימה פסיכולוגית וגם לא מעט זוועות מוחשיות יותר (סרטון, הורדה של 358 מגה).

22. Dragonsphere – הרפתקת פנטזיה ששחררה Microprose ז"ל בשנות התשעים. יכולה להיראות King's Quest-ית במבט ראשון, אבל הולכת מעבר לסדרה של סיירה עם חידות מקוריות וטוויסט אמצע עלילה מצויין (סרטון, הורדה של 79 מגה).

23. A Tale of Two Kingdoms – אם חזרנו רגע להרפתקאות פנטזיה, "סיפור של שתי ממלכות" הוא אחד המשחקים החובבניים הגדולים והעשירים בסיפור בז'אנר, שמתחיל כאשר דמותו של השחקן מופללת ברצח שליטה של מדינה שכנה (סרטון, הורדה של 96 מגה)

24. Fate By Numbers – יצור נדיר: הרפתקת וידאו חינמית עם הפקה מושקעת. המחיר שמשלמים הוא באורך ההרפתקה, שנגמרת מהר מדי, אבל הביקור בעולם הפילם נויר העתידני שלה שווה את ההורדה (סרטון, הורדה של 1.2 גיגה).

25. Sam & Max: Abe Linclon Must Die – הצמד הקומי-בלשי שכיכב בהרפתקה קלאסית של Lucasarts חזר בשלוש עונות של פרקי הרפתקה קצרים (שעתיים-שלוש) מאולפן Telltale. "לינקולן חייב למות", הפרק הרביעי בעונה הראשונה, שוחרר בחינם, ובו הכלב-שוטר-פרטי סם וידידו לעת צרות אלימות, הארנב הפסיכוטי מקס, יוצאים לטפל אישית בנשיא האמריקאי לאחר סדרה של צוים נשיאותיים חשודים. לא דרוש ניסיון קודם (סרטון, הורדה של  84 מגה)

26. Forget Me Not Annie – הרפתקה מגוף ראשון במנוע Unreal, לסיום, עם מכניקות משחק לא "קווסטיות" אלא מקורבות יותר לחידות הפיזיקה של פורטל. הרפתקאותיה המצמררות של ילדה הכלואה גם במוסד וגם בנפתולי מוחה, ומסוגלת להחליף מקום בין רגע עם דוב הצעצוע הענק שלה, הווארד (סרטון, הורדה של 428 מגה)

אסטרטגיה:

27. Command & Conquer: Red Alert – משחק אסטרטגיה זמן-אמת אלמותי מ-Westwood ש-EA שחררה בחינם לקראת Red Alert 3. בנות הברית נגד הסובייטים בעולם אלטרנטיבי ומשוגע למדי, שנוצר לאחר שאיינשטיין חזר בזמן, הרג את היטלר ומנע את עליית הרייך השלישי (סרטון, הורדה של 548 מגה). ואל תשכחו שגם המשחק שפתח את הסדרה, Command & Conquer המקורי, שמתרחש בכדור הארץ משלו שמזוהם על ידי מינרל בשם טיבריום, זמין בחינם (סרטון, הורדה של בסביבות 570 מגה לכל אחד מהצדדים)

1

28. Balanced Annihilation – חידוש של משחק האסטרטגיה הקלאסי Total Annihilation, אחד מהראשונים בז'אנר שהשתמשו בתלת-ממד ליחידות ובעיקר ליצירת מפות פני שטח מורכבות יותר, על מנוע קוד פתוח, עם שינויים שנועדו להפוך אותו למאוזן יותר במשחק תחרותי ותוספת של מספר יחידות לכל צד (סרטון, הורדה של 21 מגה)

29. Battle for Wesnoth – המשחק החינמי הכי איכותי ומושקע בתחום האסטרטגיה-תפקידים בסגנון סדרות Warlords ו-Heroes of Might & Magic. כולל כמות מגוחכת של יחידות, קסמים, משימות, קמפיינים עלילתיים ואפשרויות משחק לשחקן יחיד ובריבוי משתתפים, ומצוייד ב-AI אגרסיבי ויעיל (סרטון, הורדה של 300 מגה)

30. FreeCiv – סדרת האסטרטגיה האפית של סיד מאייר, Civilization, שמקיפה את ההיסטוריה האנושית על אלפי שנותיה ועשרות תרבויות מרכזיות ונמצאת כיום בפרקה החמישי, קיבלה ב-FreeCiv את טיפול הקוד פתוח, שמאפשר לשחק את המשחק הראשון או השני בסדרה לבד או במולטיפלייר לעד 126 שחקנים, לבצע שינויים בחוקים וב-AI וליצור מפות (סרטון, הורדה של 18 מגה)

31. MechCommander 2 – גרסת האסטרטגיה של סדרת MechWarrior, ששוחררה כמו Mechwarrior 4 לחופשי לאחר מספר שנים כמשחק מסחרי, מאפשרת לשחקנים להוביל טייסת שלמה של מכונות המלחמה העתידניות של יקום Battletech לקרבות על כוכבים רחוקים. הקמפיין מלווה בסיפור הברוטאלי הרגיל על מלחמה בין שבטים ופדרציות של הגלקסיה האנושית המפוצלת של האלף הרביעי לספירה (סרטון, הורדה של 596 מגה). גם המשחק המקורי (פלוס ההרחבה שלו), שהתבסס על גרפיקה איזומטרית ולא תלת-מימדית, שוחרר לחופשי (סרטון, הורדה של 633 מגה)

32. UFO: Alien Invasion – סדרת X-Com אולי תקום לתחיה השנה עם האתחול של Firaxis, אבל יש גם אלטרנטיבה חינמית. Alien Invasion מבוסס על UFO: Enemy Unknown, או X-Com: UFO Defense בשמו האחר, ובנוי על גרסת קוד פתוח משודרגת של מנוע קווייק 2. כמו במקור, הממכר לאין קץ, המטרה היא להתמודד עם פלישה חייזרית מורכבת על ידי בניית בסיסים, גיוס חיילים, חקירת טכנולוגיות חדשות ושליטה מדוייקת בקרבות טקטיים (סרטון, הורדה של 969 מגה).


זה הכל להיום! חזרו בשבוע הבא ל-32 (או קצת יותר) משחקים חופשיים נוספים, בקטגוריות כמו פעולה-הרפתקה, מרוצים ותפקידים.

תגיות: , , , • Psychoticat

  בכתבה הבאה יהיו גם משחקי אסטרטגיה?

 • ududy

  לא, מגוונים. את מי אתה רוצה להציע?

 • .

  כתבה מצוינת :)

 • גולש

  נהדר. תודה רבה

 • Psychoticat

  אין לי המלצה ספציפית, פשוט המבחר הקיים אינו מרשים…

 • 23

  כתבה מעולה.
  תודה רבה על ההשקעה!

 • onder lite

  מי שצריך לינק ל-black mesa (לינק לא טוב) http://release.blackmesasource.com

 • צריך משחקים למחשב

  אתם יכולים אולי להביא קישורים להורדה של משחקים כמו ריימן 2 ו-3, דרגון בול, הארי פוטר וכאלה? תודה למי שעוזר

 • אני

  וואי תודה תמיד אני מחפש משחקים חינמיים לשחק כי אין לי תמיד כסף לקנות… חסכתם לי מאוד

 • adivel

  אני ממליץ בחום על The Nameless Mod לכל מי שיש לו את Deus Ex הראשון, אחד מהמודים הכי טובים שיש בתחום הסינגל!

 • MrAngryman

  אני מקווה שבכתבה הבאה תכללו אץ Track Mania. אחד ממשחקי מרוצים האהובים עלי

 • BF3-UK

  כל הכבוד אודי,בדיוק בזמן המתאים (:
  כדאי להוסיף את Arma2Free,בהחלט משחק מצוין.

 • רגע

  מה עם league of legends וגם blacklight retribution

 • דן

  ממליץ לכתבה הבאה על בבילון 5
  http://babylon.hard-light.net/index.php

 • 15

  כתבה ממש טובה!
  תמשיכו אותה שבוע הבא, ממש נהנתי לקרוא

 • חסוי

  אני כבר מחכה לחלק ב'

 • חסוי

  אני כבר התקנתי משחק:
  Attack of the 50 Foot Robot

 • etay2k

  יש גם רימייק מומלץ ל – Maniac Mansion, הקווסט הכמעט ראשון של לוקאס ארטס (היה להם גם משחק לא גרפי של ה – Labyrinth)

  http://www.gamershell.com/download_5988.shtml

  עוד קווסט מומלץ שנשען על המסורת של לוקאס ארטס – Ben There Dan That

 • בר

  שכחתם League of Legends.

 • erikgor10

  TF2?

 • אלעד רון100

  למספר אחד בכתבה הזאת יש כבר משחקי אסטרטגיה

 • חסוי

  אין פה מישחקים לבנות!! אתר חרא

 • יהיר

  אתריהירותו מזה לא טוב אוף אני לא מצליח להוריד כלום באמת אתר חרא ממש חרא

 • חסוי

  איך מורידים

 • A.H.

  מתי יוצא החלק השני של הכתבה?

 • ?

  מתי החלק השני של הכתבה (שאמרת שיצא בשבוע הבא, לפני יותר משבועיים)?

 • שד

  באמת איפה החלק השני?

 • J

  יש חדש לגבי חלק ב' ? אולי תפרסמו מייל למשלוח המלצות שלנו

 • אמיר

  תביאו את החלק השני!!!!! אגב אחלה משחקים
  אני ממליץ על area 51

 • ליעד

  מיכל סנונית משררת ונולדה 1040

 • הודיה

  אני בת 15

 • ירין עמרם

  אתר מדהים

 • אלמוג

  שעמוממממממםם0םם

Back to Top ↑

Pinterest